•

Aktualności

Przedostatnia kolejka

• autor: glksgminaklomnice, 2015-06-16 15:59

Trudno uznać ją za udaną. Pierwszy zespół tylko zremisował z niżej notowanym Sierakowem 1:1. Rezerwy mimo prowadzenia dwiema bramkami uległy Juniorowi Szarlejce 2:3. Juniorzy szczęśliwie wygrali z Gromem Miedzno 3:1. Młodzicy ulegli 0:4 Dąbrowiance. Opis meczu juniorów pod więcej...

W niedzielny poranek, do Rzek Wielkich zawitał Grom Miedźno który walcząc o utrzymanie musiał wygrać by mieć jeszcze szanse gry na jesień w trzeciej lidze okręgowej. Natomiast nasi juniorzy z zapewnionym mistrzostwem kontynuowali najlepszy sezon jak do tej pory.

Mecz jeszcze się dobrze nie zaczął a w dogodnej sytuacji był Maciej Walicki, lecz wychodząc sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza. Pięć minut później Maciej miał kolejną sytuację, lecz piłka odbijając się od kępy zmyliła naszego napastnika. Od tamtej pory to goście narzucili swój styl gry, szybkie granie piłką zmuszało naszych zawodników do biegania i tracenia sił co wykorzystywali zawodnicy Gromu, lecz gdy piłka wędrowała w pole karne nasi obrońcy wraz z bramkarzem radzili sobie bez zarzutów. W 20 minucie długi wykop naszego bramkarza, piłka przelatuje nad jednym z obrońców do piłki dopada po raz kolejny Maciej lecz zostaje on powalony na ziemie a sędzie bez chwili zawachania wskazuje na "jedynastke", do rzutu karnego podchodzi Bartosz Stala i pewnym strzałem daje prowadzenie naszemu zespołowi. Po stracie gola goście jeszcze bardziej naciskali na różowe pantery, lecz do przerwy wynik się nie zmienił i obie drużyny zeszły do szatni.
Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza, piłkarze z Miedźna atakowali a nasz zespół liczył na szybkie wyjście z kontry, w 55 minucie pięknym strzałem z 30-metrów popisał się Mikołaj Kołaczkowski i podwyższył na 2:0. Grom długo nie czekał i pięć minut później równie pięknym strzałem popisał się napastnik gości, który dał nadzieje swojej drużynie na pozytywny wynik tego spotkania. Dziesięć minut przed końcem spotkania Eryk Kustal popisał się długim rajdem, lecz wchodząc w pole karne został faulowany i sędzia po raz drugi w tym meczu zagwizdał rzut karny, do piłki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Do końca wynik się nie zmienił i nasza drużyna dopisała sobie kolejne trzy oczka do ligowej tabeli.
     Brawa dla naszego zespołu który zakończył zmagania w meczach u siebie, zwłaszcza że w tym spotkaniu zabrakło kilku podstawowych graczy: Janik, Wrzalik, Łysakowski J, Chrostowski (mecz w seniorach), Frymus (kontuzja), Bednarek W (wyjazd). Siedmiu zawodników, którzy grali w tym meczu to jeszcze trampkarze.   Nasza drużyna wyjedzie na ostatni mecz do Starczy już w niedziele by móc zakończyć sezon i wznieść puchar ligi.