•

Aktualności

Przegrana w pierwszym wiosennym spotkaniu !

• autor: glksgminaklomnice, 2015-03-22 14:19

W pierwszym spotkaniu tej wiosny nasza pierwsza drużyna przegrała na wyjeździe z Wartą Mstów 2-1 . Opis spotkania pod więcej...

Mecz dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny . Początkowe 15 min gry to nieustanne ataki naszego zespołu , jednak w dogodnych sytuacjach mylili się gracze ofensywni . Przyszła pechowa 20 min spotkania , kiedy to jeden z naszych pomocników  pechowo podał do obrońców którzy nie przejęli piłki , a napastnik gospodarzy przelobował wychodzącego z bramki Darka Sika . Nasz zespół dążył jednak do wyrównania jednak w dogodnych sytuacjach brakowało odpowiedniego skupienia . Po przerwie nasz zespół ruszył do ataku jednak dobra defensywa gości która nie pozwała na zdobycie bramki trochę deprymowała naszych zawodników . Sędzia spotkania w około 80 minucie nie dopatrzył się ewidentnej ręki zawodnika gospodarzy , co pozwoliło zawodnikom Mstowa na przejęcie piłki i zdobycie drugiej bramki w kontrataku . Nasz zespół podłamał się nieco straceniem drugiej bramki , ale dążył do strzelenia choćby jednej bramki , jednak w dobrych sytuacjach mylili się Szymczyk ,Gonera , Kloczkowski i Rak . Sztuka zdobycia bramki udała się dopiero dwie minuty przed końcowym gwizdkiem , z prawej strony piłkę dośrodkował Przemek Misiewicz , a najlepiej w polu karnym odnalazł się Bartek Rak i strzelił honorową bramkę dla naszego zespołu a pierwszą w naszych barwach . Nasz zespół przegrał pierwszy mecz na własne życzenie , ale miejmy nadzieję , że kolejne będą bardziej udane .

Warto też odnotować , że do zespołu dołączył z Victorii Częstochowa Przemek Misiewicz ,który zwykle występuje na pozycji bocznego obrońcy . Nasz zespół wspomógł także Bartek Rak , pozyskany z Orkana Rzerzęczyce , wcześniej Bartek grał  w Pilicy Koniecpol która jednak rozpadła się z powodów finansowych . Bartek może grać na pozycji bocznego pomocnika lub napastnika . Obaj zawodnicy mieli bezpośredni udział w strzeleniu bramki w pierwszym spotkaniu tej wiosny .

Po półrocznej przerwie do treningów wrócił także Michał Ogończyk . Do zespołu dołączył także Jakub Koza który leczył niedawno kontuzję kolana a wcześniej grał także w Orkanie Rzerzęczyce , zadebiutować będzie mógł już niedługo . Jest to środkowy bądź boczny pomocnik .

Zła wiadomość to niestety kontuzja naszego środkowego pomocnika Tomka Wypycha który podczas sparingu w Popowie złamał  kostkę . Absencja może potrwać kilka tygodni .