•

Aktualności

Porażka i wygrana w meczach Okręgówki !

• autor: glksgminaklomnice, 2014-08-31 11:15

W meczu 4 kolejki rozgrywanej w  środę nasz zespół nieznacznie uległ KS Panki 3-2 , natomiast w sobotnie popołudnie zwyciężył na własnym stadionie Wartę Mstów 2-1 . Więcej w rozwinięciu :

Spotkanie z Pankami nasz zespół rozpoczął bardzo ospale i gubił się w rozgrywaniu piłki , czego wynikiem było głupio stracone bramki i wynik do przerwy 0-2 . W drugiej połowie jednak nasz zespół jakby się obudził i bardzo często atakował bramkę gospodarzy , całkowicie przejmując inicjatywę i dążąc do strzelenia bramki . Ta padła w około 60 minucie , kiedy to Maciek Szymczyk dośrodkował z rzutu wolnego,  a strzałem głową bramkę strzelił Krzysiek Kloczkowski . Nasz zespół złapał wiatr w żagle i ciągle atakował , i tak po kilku minutach w polu karnym faulowany Kloczkowski i jedenastkę pewnie na gola zamienia Bartek Szymczyk . Nasz zespół odrobił straty i dążył do strzelenia zwycięskiej bramki , jednak chyba zbytnio się odkrył i tak na 10 minut przed końcem kontra zespołu Panek i strzałem z dystansu zawodnik gospodarzy pokonuje Wojtka Wrońskiego i znów przegrywaliśmy. Nasz zespół próbował jeszcze atakować , jednak zabrakło czasu na strzelenie wyrównującej bramki . W naszym zespole zadebiutował Sylwester Rorat pozyskany z Polonii -Unii Widzów . Cieszy dobra postawa naszego zespołu w drugiej połowie , gdyby nie przespana pierwsza połowa można było pokusić się w Pankach nawet o 3 pkt.

W sobotnie popołudnie na własnym stadionie nasz zespół podejmował Wartę Mstów , mającą 3pkt po zwycięstwie w poprzedniej kolejce z Skrą II Częstochowa . Nasz zespół wybiegł na murawę podwójnie zmotywowany i to przyniosło owoce już w pierwszej połowie . Ciągłe ataki na bramkę gości nie przynosiły jednak bramki , choć widoczna była przewaga gospodarzy . I nadeszła 30 minuta Tomek Wypych podał na skrzydło to Krzyśka Kloczkowskiego , a ten wyłożył piłkę do Bartka Szymczyka i mieliśmy 1-0 dla naszego zespołu . Widać było , że nasz zespół dąży do strzelenia kolejnych bramek , jednak w dogodnych sytuacjach mylili się Wypych T , Szymczyk M i Kloczkowski K . Ciągłe ataki przyniosły jednak skutek w 40 minucie , kiedy to z narożnika pola karnego piłkę dorzucił Bartek Szymczyk , a spokojnym strzałem piłkę w siatce umieścił Maciek Szymczyk i mieliśmy 2-0 , takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa . W drugiej połowie nasz zespół nadal atakował , jednak nie potrafił wykorzystać dogodnych sytuacji . Drużyna Warty w  końcówce narzuciła ostre tempo gry , co naszemu zespołowi wyraźnie nie odpowiadało . W końcowych minutach gry to Warta atakowała, a GLKS tylko kontrował , jednak nieskutecznie . W około 65 minucie zawodnikom Warty udało się strzelić bramkę , a właściwie to Sylwek Rorat po dośrodkowaniu z rzutu wolnego umieścił piłkę we własnej siatce . Warta atakowała lecz bezskutecznie i mecz zakończył się wygraną GLKSu 2-1 .

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w Kochcicach z tamtejszym Mechanikiem , a my zapraszamy szczególnie mocno na dzisiejsze derby Gminy . Mecz Metal Rzeki Wielkie - GLKS II Kłomnice o godz. 17:00 w Rzekach Wielkich .