Ważne zwycięstwa juniorów

• autor: glksgminaklomnice, 2014-06-08 20:31

W ostatnich dwóch kolejkach juniorzy spotkali się z wymagającymi przeciwnikami. Aby utrzymać się na drugim miejscu w tabeli musieli oba mecze wygrać. Choć nie było łatwo udało się. Opis spotkań pod więcej...

W środę zawitała do nas Olimpia Truskolasy. Pierwsza połowa nie zapowiadała końcowego sukcesu. Nasz zespół grał słabo, a przeciwnicy zdobyli gola do szatni. Na szczęście wszystko odmieniło się w drugiej odsłonie. Kłomniczanie zagrali szybciej i składniej. Do wyrównania doprowadził Piotr Mucha precyzyjnym strzałem z dystansu. Zwycięską bramkę zdobył Dominik Mokrzycki, który pierwszą połowę spędził na bramce. Gola zdobył głową po bardzo dobrym dośrodkowaniu Maćka Kokoszki. W ostatnich minutach musiał wykazać się w bramce Dominik Magiera, który dwukrotnie uratował nasz zespół.

Gmina Kłomnice - Olimpia Truskolasy - 2:1

Na zakończenie sezonu udaliśmy się do Pawonkowa. Gdzie w palącym upale zmierzyliśmy się z Orłem nad którym mieliśmy tylko 2 pkt przewagi. Mecz dla nas zaczął się znakomicie. Dośrodkowanie Maćka Kokoszki trafiło na głowę Konrada Chrostowskiego, który skierował piłkę do bramki. Niedługo potem gospodarze wyrównali. Uderzenie z rzutu wolnego odbiło się od naszego obrońcy czym zupełnie zmyliło bramkarza. Remisem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie Orzeł zdecydowanie zaatakował i miał sytuacje bramkowe. Na nasze szczęście strzały obronił Dominik Magiera bądź dobrze interweniowali obrońcy. Znakomicie w obronie radził sobie nasz kapitan Kamil Rybak. Z czasem odzyskaliśmy inicjatywę. Mocny wrzut z autu w pole karne przeciwnika posłał Piotr Mucha. Obrońcy interweniowali tak niefortunnie, że jeden z nich dotkną piłkę ręką. Sędzia wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał Kamil Rybak. Mimo iż zawodnicy Pawonkowa postawili wszystko na jedną kartę i ruszyli do ataku, nasi zawodnicy nie dali się już zaskoczyć. Wręcz od tego momentu zaczęli kontrolować sytuacje a tuż przed końcem po zespołowej akcji wynik podwyższył Eryk Kustal.

Orzeł Pawonków - Gmina Kłomnice - 1:3